وقت سفارت

وقت سفارت

پروسه انگشت نگاری در سفارت کانادا از الزامات اخذ ویزای کاناداست و شما چه به صورت آنلاین برای دریافت ویزا اقدام کرده باشید چه به صورت حضوری؛ پیش از رجوع به سفارت باید “وقت سفارت” را دریافت کنید.

باتوجه به تعطیلی سفارت کانادا در ایران و مشکلات روش Draft برای گرفتن وقت سفارت، تنها به صورت آنلاین امکان نوبت دهی وجود دارد. برای تعیین وقت سفارت باید از طریق وب سایت VFS Global اقدام کرد.

در ابتدا باید یک حساب کاربری در این سایت باز کرده و سپس با تایید ایمیلی که برایتان ارسال می‌شود، حساب کاربری خود را فعال کنید. قدم بعدی انتخاب کشور و مرکز وَکی است که می‌خواهید انگشت نگاری در آن انجام شود.

 

مراحل بعدی به ترتیب:

 1. انتخاب دفتر VAC مورد نظرتان
 2. به منوی BIOMETRIC ENROLMENT در بالای صفحه وارد شوید.
 3. از منو روی لینک Schedule an Appointment کلیک کنید تا وارد صفحه ایجاد حساب کاربری شوید
 4. روی گزینهNew User کلیک کنید و اطلاعات خواسته‌شده را وارد کنید و روی دکمه Continue  کلیک کنید
 5. ایمیلی به همراه لینک فعال‌سازی حساب کاربری برای شما ارسال می‌شود. روی لینک کلیک کنید تا به صفحه VFS کشور موردنظر خود وارد شوید
 6. در این مرحله اطلاعات جدیدی از جمله تاریخ و همچنین تعداد وقت مورد نیاز (در صورت داشتن همراه) را وارد می‌کنید تا صفحه تعیین وقت و وقت‌های خالی، برایتان به نمایش درآید
 7. وقت مدنظر را انتخاب کرده و روی دکمه تایید (Confirm) کلیک کنید
 

مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت

در اصل تمام مدارک مورد نیاز در زمان ثبت آنلاین ارائه شده است، یعنی ایمیل اقدام برای دریافت وقت سفارت، زمانی از طرف افسر پرونده برای شما ارسال می‌شود که مدارک شما بررسی شده باشد. اما به شکل کلی شما به سه مدرک نیاز دارید:

تاریخ تولد، آدرس ایمیل، شماره تماس

تعیین وقت سفارت فوری

مجموعه یکتا مهاجر با سال‌ها تجربه و کادری مجرب در زمینه امور مهاجرتی کانادا و خدمات ویزا، امکان تعیین وقت فوری برای شما در سفارت خانه‌های زیر را مهیا کرده است:

 1. وقت سفارت کانادا از آنکارا
 2. وقت سفارت کانادا از استانبول
 3. وقت سفارت کانادا از دبی
 4. وقت سفارت کانادا از ابوظبی
 5. وقت سفارت کانادا از تفلیس
 6. وقت سفارت کانادا از باکو
 7. وقت سفارت کانادا از ایروان

همچنین خدمات پیکاپ ویزای کانادا و تورهای مربوط در حال حاضر برای کشورهای ترکیه، امارات، ارمنستان، گرجستان و آذربایجان نیز ارائه می‌شود.